неділя, 27 листопада 2016 р.

Акція «Запали свічку»


      Минуло 83 роки з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу — Голодомору 1932-1933 рр. 
      Більше ніж півстоліття комуністичний режим приховував правду про причини і небачений масштаб злочину проти українського народу. Радянська влада не шкодувала коштів, щоб приховати наслідки голоду від всього світу.
      Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд людей поза межі України, відмовлялася приймати допомогу для голодного населення з-за кордону.
      Указом Президента України № 1310/98 «Про встановлення Дня пам'яті жертв голодоморів» від 26 листопада 1998 року кожного року у четверту суботу листопада в Україні відзначається національний пам'ятний день — День пам'яті жертв голодоморів.
      26 листопада 2016р. о 16-00 в м. Новояворівську на центральній площі відбулась акція «Запали свічку». Священик і мешканці міста молилися за убієнних голодом. На площі і у вікнах будинків горіли свічки як символ пам'яті про людей, яких свідомо позбавили життя, застосувавши жахливу зброю масового знищення — штучний голод. Ведуча заходу Іванна Попик і учасники драматичного гуртка розповіли про тяжкі наслідки голоду на Україні.
      На закінчення заходу прозвучала пісня Романії Торбич «Боже Великий Єдиний» у виконанні «Союзу українок».

субота, 26 листопада 2016 р.

Станичні сходини


25 листопада 2016 року в бібліотеці-філії для дорослих м. Новояворівськ зібрались учасники скаутської організації «Пласт» на станичні сходини. Під час заходу керівники гуртків презентували свою роботу, висвітлювали діяльність кожного гуртка. Програма була насиченою, дуже цікавою.
  


середа, 23 листопада 2016 р.

Благодійний майстер-клас «Вітраж»


        20 листопада 2016 року в бібліотеці-філії для дорослих м. Новояворівськ спільно з ГО «Пласт» і бібліотекою для дітей відбувся благодійний майстер-клас «Вітраж» (малювання на склі).
         Під керівництвом Марії Гарбали зібрались учні, які відвідують гурток «Незабутки», щоб спробувати свої сили у виготовленні картини на склі. Важливо, що такі заняття з дітьми виховують в них старанність, охайність і, що найважливіше, творчі здібності і любов до світу.
          Малюнки є доступними для будь-якого віку, можна власними руками створювати чарівні речі, прості чи складні та дарувати цю казку іншим. Зроблені власноруч сувеніри діти залишили собі на згадку, а зароблені кошти передані на лікування одинадцятирічної Мартусі Турко. Саме тому молодим художникам дуже сподобався майстер-клас. Учасники раділи, що вони хоч якоюсь маленькою частинкою допоможуть маленькій дівчинці і домовилися хоч раз на місяць проводити подібні майстер-класи.

четвер, 17 листопада 2016 р.

Експрес-гра «Подорож країнами Закону, Права і Моралі»


З метою виховання у молоді правової свідомості, попередження правопорушень 15 листопада 2016 року в бібліотеці-філії для дорослих відбулась морально-правова експрес-гра «Подорож країнами Закону, Права і Моралі», на яку були запрошені: юрист Віктор Пилипович, вчитель НВК "СЗШ ІІ ст. - ліцей" Михайло Барбара, викладач професійного ліцею Василь Юськів, представники скаутської організації «Пласт» та учні ліцею. 
Провідний бібліотекар Надія Горбань ознайомила учасників з правилами гри, з зупинками, які будуть у юних гравців під час подорожі в країну Закону.
У заході взяв участь юрист Віктор Пилипович, який розповів про Конституцію, як головний документ української держави, про права і обов’язки юних громадян. Він торкався широкого спектру питань, наводив приклади із своєї консультантської практики.
Під час експрес-гри змагалися дві команди. Щоб глибше освоїти знання Конституції України молоді учасники відповідали на питання, поставлені юристом, довели всім, що наш Основний Закон вивчався скрупульозно і з цікавістю. Команди креслили схему державної влади в Україні, брали участь в аукціоні – грі азартній, захоплюючій, стимулюючій до активної роботи думки. Кожна команда по черзі називала одне слово-поняття, яке позначає загальнолюдську цінність. Виграла та команда, яка сказала останнє слово. На закінчення конкурсу були оголошені результати гри. Команди показали себе справжніми знавцями і до останнього боролися за перемогу.
Вчитель правознавства і історії Михайло Барбара ознайомив присутніх з основними причинами та умовами скоєння злочинів серед підлітків та про відповідальність за протиправні дії. Підлітки ознайомились з процесом виникнення законів та правил у суспільстві.
Викладач історії Василь Юськів розповів, що основою людської сутності є мораль. Він зауважив: « Ми часто помічаємо, що якщо порядна людина живе за законами моралі і не може досягти нічого в житті, то той, хто швидко перестрибує через ці поняття досягає життєвих висот і шалених перемог. Ми повинні добре володіти знаннями права, щоб захистити себе від негідників».
Присутні ознайомились з книжковою виставкою «Основний закон держави – права, гарантії, захист».

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Гостя з сходу в бібліотеці-філії м. Новояворівськ

3 листопада 2016 року  бібліотека-філія для дорослих м. Новояворівськ  приймала гостей. На екскурсію завітали вчитель початкових класів КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ступеня-гімназія» Луганської області Щелкунова Надія Олександрівна, вчителі  та учні Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 3.
Провідний бібліотекар Горбань Надія Василівна показала відвідувачам  привезену з  історико-етнографічного музею Бойківщини фотовиставку експозиції національно-визвольних змагань «Боротьба за українську державність на Самбірщині та Бойківщині», розповіла про роль бібліотеки у сучасному інформаційному суспільстві, ознайомила з новими послугами, які надає установа.
Щелкунова Н.О. ділилася досвідом співпраці з бібліотеками, а також розповіла про роботу своїх колег з програми «Росток».
Незабутні враження у присутніх залишилися  від заходу проведеного в бібліотеці.


вівторок, 1 листопада 2016 р.

Тематичний вечір «ЗУНР – провісниця держави Україна»



 1 листопада 2016 року біля пам’ятника Т. Шевченка зібрались бібліотекарі,  членкині Союзу  українок, представники ГО «Об’єднання ветеранів”, ветерани  УПА на тематичний вечір «ЗУНР – провісниця держави Україна».
Розпочалось свято виконанням  Гімну України «Ще не вмерла Україна» і спільною молитвою. 
Перед присутніми виступила голова осередку Союз українок Романія Торбич, яка закликала присутніх не бути байдужими до   подвигу творців ЗУНР.
Михайло Барбара розповів, що  1 листопада 1918 відбувся знаменитий Листопадовий Чин. Загони Українських стрільців під командуванням Дмитра Вітовського зайняли ключові позиції у Львові. Незабаром було проголошено Західно-Українську Народну Республіку.     Українці відчули себе господарями у власній хаті. 1 листопада - це день державної волі, день коли переможна українська національна революція підняла синьо-жовтий прапор над Львовом.
Прикрасили свято вірші і  пісні у виконанні осередку «Союз українок».